Телефони довіри Контакти Версія для людей з обмeженими можливостями

Новини

Інформує відділ контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

До уваги суб’єктів господарювання
Сортооновлення та сортозаміна 
 Україна володіє значним за обсягом сортовим потенціалом різних сільськогосподарських культур, у тому числі зернових, технічних (льону-довгунця), картоплі, овочевих, та кормових культур. Особливо велике значення у виробництві продукції рослинництва має насінництво, адже тільки через насіння будь-який сорт чи гібрид реалізує свій урожайний потенціал. Насіння – один з основних засобів сільськогосподарського виробництва, його найважливішої галузі – землеробства. Воно є носієм біологічних і господарських властивостей рослин, тому від якості насіння в значній мірі залежить майбутній урожай.
Значення сортового насіння важко переоцінити, особливо за умов ринкової економіки. Сорт як ефективний засіб виробництва спрацьовує тільки завдяки використанню високоякісного насіння, яке визначає міру продуктивної реалізації сортових, природних та економічних ресурсів при виробництві рослинницької продукції і є об'єктом його інтенсифікації.
Врожаї і валові збори зерна та продукція інших сільгоспкультур підвищуються за рахунок посіву доброякісним насінням нових районованих і перспективних сортів. Тому, в сучасних умовах сорт став засобом, без якого неможливо реалізувати науково-технічні досягнення в землеробстві, тобто ефективно використовувати добрива, техніку, а головне основний засіб виробництва – землю. Сорт – необхідна та незамінна ланка складного комплексу організаційно-економічних і технічних заходів, направлених на збільшення виробництва високоякісної продукції, а також фактор пом’якшення впливу екстремальних умов погоди.
Кожен сільськогосподарський виробник рано чи пізно підходить до необхідності проводити сортозаміну та сортооновлення.
З появою нових сортів та гібридів проводиться перехід на їх використання у виробництві, тобто сортозаміна - запровадження у виробництво нових більш урожайних з високою якістю продукції нових сортів та гібридів замість існуючих менш цінних. Проте  потенційні можливості сорту можуть бути реалізовані лише за високої якості насіння – чистосортності, схожості, стійкості до ураження хворобами та шкідниками. Сортозаміну необхідно проводити протягом одного, двох років. Заміна сорту дозволяє у повній мірі використати біологічні та господарські переваги нового сорту й одночасно позбутися тиску хвороб і шкідників, які супроводжували попередній сорт.
Будь-який, навіть добре відселектований сорт стійко зберігає свої спадкові якості в ряді поколінь. Але у процесі розмноження спостерігається зниження показників якості, що призводить до погіршення сорту. Збереження сортових якостей можливе лише при добре налагодженому насінництві. Науковими дослідженнями встановлено, що починаючи вже з третьої генерації спостерігається значне зменшення врожайності порівняно з базовим насінням, зокрема знижується кількість продуктивних стебел на одиницю площі, число і маса зерен в колосі, що призводить до зменшення врожаю. Тому виникає необхідність проводити сортооновлення.
Сортооновлення або оновлення насіння – це періодична заміна сортового насіння на насіння вищої категорії або генерації того самого сорту. Сортооновлення проводиться насінням категорії базове (супереліта, еліта), або сертифіковане, але не нижче першої генерації (СН-1).
В Україні прийнято ряд важливих законодавчо – нормативних актів, а саме Закон України  «Про охорону прав на сорти рослин» та  «Про насіння та садивний матеріал», які захищають права селекціонерів, регламентують виробництво, реалізацію та використання насіння. Введено в дію національні стандарти, що стали основними нормативними документами у насінництві. Періодично удосконалюється інструкція по польовому інспектуванню (апробації) сортових посівів. Існує мережа міжнародних регіональних організацій, які дозволяють задовольняти та захищати інтереси авторів сортів і виробників насіння.
Ставши членом Міжнародної конвенції з охорони нових сортів рослин (UPOV), Україна взяла на себе зобов’язання привести своє законодавство у цій сфері у відповідність з міжнародними нормами.
Виробництво зернових культур для нашої держави є найбільш пріоритетною та стратегічно важливою галуззю агропромислового комплексу, а тому без підвищення ефективності системи насінництва неможливий подальший його ефективний розвиток.
Багаторічний досвід свідчить про те, що своєчасна сортозаміна і сортооновлення є надійним резервом збільшення виробництва сільськогосподарської продукції. Отже, суб’єктам господарювання необхідно постійно здійснювати впровадження у виробництво високоякісного насіння нових перспективних сортів і високих генерацій, що зі свого боку має сприяти підвищенню ефективності виробництва зерна та істотно вплинути на рівень конкурентоспроможності вітчизняного товарного зерна на міжнародному зерновому ринку.
  
       головний спеціаліст Світлана ЧУБКО
...

Білокора потребує нашого захисту

Про користь берези відомо давно. Це – цілющі властивості бруньок, листя. Березовий сік є добрим тонізуючим напоєм. Зважаючи на користь березових насаджень, їх потрібно берегти і примножувати....

Ще у трьох країнах світу можна обміняти українське посвідчення водія на нове

Крім Польщі українці можуть обмінювати свої національні посвідчення водія в Чехії, Словаччині і Туреччині. Послугу почали надавати за допомогою мобільних програмно-технічних комплексів  ДП «Документ» у найбільших містах цих країн -  у Празі, Братиславі та Стамбулі.
Обмін посвідчення водія здійснюється, коли в особи є фізичний документ, який вилучається співробітником ДП «Документ». 
Звернутись за послугою можна за адресами:
Прага, 110-00, Náměstí Republiky 656/8 (паркінг ТЦ «Kotva»).
Братислава, 821-09, Mlynské nivy 5A (територія автостанції -1 поверх ТЦ «Nivy centrum»).
Londra Asfaltı E-5 Karayolu Üzeri, Airport AVM, 34158 Bakırköy/İstanbul, Türkiye (https://goo.gl/maps/BY6CRNEd4UkgMRbY7).
У співпраці з паспортним сервісом ДП «Документ» у Польщі надається послуга обміну національного посвідчення водія на такі ж українські посвідчення водія у 4 центрах:
- Варшава, 02-222, Aleji Jerozolimskie, 179 (ТРЦ «Blue City», 2 поверх);
- Гданськ, 80-309, Aleja Grunwaldzka 415;
- Краків,31-154, Pawia, 5 (ТЦ «Galeria Krakowska», 2 поверх, вхід з паркінгу сектору С);
- Вроцлав, 54-118, Aleja Śląska (Tarczyński Arena).
З адресами усіх центрів «Паспортного сервісу», які надають послуги за кордоном,  можна ознайомитись на офіційному сайті (https://prague.pasport.org.ua/centers) підприємства.
Коли актуальна послуга обміну посвідчення водія?
- закінчився термін дії посвідчення водія — переважно актуально для виданих вперше посвідчень, бо у них термін дії 2 роки (обмін відбувається без складання іспитів за умови наявності протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху);
- у водія змінились паспортні дані — змінилось ім’я або прізвище;
- посвідчення затерлось і написи на ньому не читаються;
- за бажанням власника отримати посвідчення сучасного зразка.
Для отримання послуги необхідно подати пакет документів:
- паспорт громадянина України із зазначеним у ньому зареєстрованим місцем проживання, а якщо паспорт у форматі ID-картки без наявних відомостей про реєстрацію місця проживання, то разом надається витяг про реєстрацію місця проживання особи;
- довідка платника податків — «ідентифікаційний код»;
- наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну;
- документ, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо) у разі зміни таких даних.
Як відбувається обмін посвідчення водія?
Обмін посвідчень водія у ДП «Документ» за кордоном відбувається за усталеним алгоритмом: співробітники ДП «Документ» отримують від клієнта повний пакет документів, фотографують його та оформляють заявку на обмін посвідчення водія, яку розглядає в Україні адміністратор сервісного центру МВС. У разі успішного розгляду заявки, тобто, схвалення процедури обміну посвідчення водія, співробітники Паспортного сервісу видруковують на спеціальному бланку новий документ, а старий вилучають.
Зазвичай, готове посвідчення водія можна забрати у день звернення, якщо не виникли в Україні обставини непереборної сили, коли опрацювання не є можливим. Наприклад, під час повітряної тривоги через ракетну загрозу на території України опрацювання заявок не проводиться.
У разі, якщо наявне посвідчення було видано до 2013 року, додатково проводиться запит-підтвердження дійсності посвідчення за місцем видачі. Час надання послуги збільшується на час отримання відповіді на такий запит. Законодавство України передбачає строк у 5 днів на виготовлення нового посвідчення водія.
За кордоном послуга відновлення українського посвідчення водія поки не надається. Проте, її можна отримати на території України у будь-якому зручному за місцем розташування сервісному центрі МВС, або замовити послугу онлайн - через Електронний кабінет водія.
Отримати консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна за телефоном: (044) 290-19-88, або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук (https://www.facebook.com/hsc.gov.ua)....

Заява про наміри отримання дозволу на викиди

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГЛОБАЛ-БУДТРАНС» (скорочене найменування суб’єкта господарювання – ТОВ «ГЛОБАЛ-БУДТРАНС». Код ЄДРПОУ: 44697257. Контактний номер телефону: (067) 743-48-10. Електронна адреса: gbudtrans@gmail.com. Юридична адреса (місцезнаходження суб’єкта господарювання): 51217, Дніпропетровська область, Новомосковський р-н, смт. Меліоративне, вул. Молодіжна, буд.19, кв. 32) заявляє про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єкту, розташованого за адресою (місцезнаходження об’єкта): 09834, Київська обл., Білоцерківський р-н, село Стадниця, вул. Заводська, 1, 1а, 1з, 2....

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!

Тетіївська міська територіальна громада нагадує громадянам, які мають у власності чи користуванні земельні ділянки, нерухоме майно чи займаються підприємницькою діяльністю, про своєчасність сплати податків....

За повідомленням Державної екологічної інспекції Столичного округу у Києві та Київській області розпочинається операція «Первоцвіт»

За повідомленням Державної екологічної інспекції Столичного округу у Києві та Київській області розпочинається операція «Первоцвіт»: екоінспектори вийдуть на рейди....

Польща внесла зміни до Закону «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави».

Польща внесла зміни до Закону «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави». Нові норми було ухвалено 13 січня 2023 року. 
Відповідно до цих змін, посвідчення водія, видане в Україні, вважається дійсним на території Польщі до 31 грудня 2023 року навіть, якщо термін дії такого посвідчення вичерпався. А також усі громадяни, які в’їхали на територію Польщі автомобілем на державних реєстраційних номерних знаках України та мають свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане в Україні, можуть вільно пересуватись по території Республіки до 31 грудня 2023 року без виїзду на територію України.
Це положення стосується всіх громадян України, які легально перебувають на території Республіки Польща — у тому числі й тих, які перебували на території Польщі до 24 лютого 2022 року.
Про всі ці зміни повідомило Посольство України в Польщі на своїх офіційних ресурсах.
Головний сервісний центр МВС своєю чергою нагадує, що у співпраці з паспортним сервісом ДП «Документ» у Польщі надається послуга обміну національного посвідчення водія на такі ж українські посвідчення водія у 4 центрах:
Варшава, 02-222, Aleji Jerozolimskie, 179 (ТРЦ «Blue City», 2 поверх);
Гданськ, 80-309, Aleja Grunwaldzka 415;
Краків,31-154, Pawia, 5 (ТЦ «Galeria Krakowska», 2 поверх, вхід з паркінгу сектору С);
Вроцлав, 54-118, Aleja Śląska (Tarczyński Arena).
Якщо перелік послуг, які можуть надавати адміністратори центрів  ДП «Документ» за кордоном розшириться, то ми обов’язково поінформуємо про це. Слідкуйте за змінами на всіх ресурсах Головного сервісного центру МВС.
Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті:  https://hsc.gov.ua/.../polshha-rozshirila-mozhlivosti.../
 
hsc.gov.ua (https://hsc.gov.ua/.../polshha-rozshirila-mozhlivosti.../)
Польща розширила можливості використання українських документів, які дозволяють участь у дорожньому русі | Головний сервісний центр МВС України
The Main service center provide paid and free services within the competence of the Ministry of Interior
...

Микола Рудик: обміняти посвідчення водія можна і в Україні та за кордоном

Посвідчення водія — один із важливих документів, що дає право керувати транспортними засобами в усьому світі. В Україні під час дії воєнного стану відбулись деякі зміни у процесі обміну та отримання вперше посвідчення водія. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» нагадав начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
Обмін посвідчення водія в Україні можна здійснити онлайн і офлайн
«Протерміновані посвідчення водія вважаються дійсними на всій території України. Це врегульовано Постановою Кабінету Міністрів №184, що була прийнята ще в березні минулого року, і передбачає продовження терміну дії посвідчень водія на весь час дії воєнного стану та один рік після його скасування. Також для обміну зараз не потрібна медична довідка про придатність для керування транспортними засобами», — пояснив Микола Рудик.
Не зважаючи на дійсність протермінованих посвідчень, українці відповідально ставляться до стану своїх документів та здійснюють обмін посвідчення водія. У 2022 році, зокрема, послугою обміну скористались понад 546 тисяч разів, а послугою відновлення посвідчення водія після втрати чи викрадення — понад 67,5 тисяч осіб.
«На території України обмін та відновлення посвідчення водія офлайн надають 146 сервісних центрів МВС. А також замовити послугу можна онлайн через Електронний кабінет водія. Вартість у сервісному центрі МВС — орієнтовно 300 грн. Вартість в Електронному кабінеті водія — 254 грн за бланк і 294 за логістичні операції. При цьому замовити послугу обміну або відновлення посвідчення водія в Електронному кабінеті водія можна як з отриманням в сервісному центрі МВС, так і з доставкою Укрпоштою. Навіть кур’єром додому», — зазначив начальник Головного сервісного центру МВС.
За три місяці, як послуга надавалась у 2022 році сервісні центри МВС успішно опрацювали 10 382 заяви, з них понад 4 тисячі було з доставкою Укрпоштою.
Обмін посвідчення водія за кордоном
Також послуга обміну українського посвідчення водія на українське надається на території Польщі завдяки співпраці сервісних центрів МВС та ДП «Документ».
За межами України обміняти національне посвідчення водія на таке ж українське можна у 4 центрах ДП «Документ» у Польщі:
Варшава;
Гданськ;
Краків;
Вроцлав.
«Ми бачимо, що не дивлячись на те, що надаємо онлайн послугу обміну посвідчення водія через Електронний кабінет водія, все одно є багато бажаючих обмінювати свої посвідчення офлайн. У 2022 році майже 3 тисячі українців в Польщі обміняли посвідчення водія. А з початку 2023 року, тобто, фактично за 1 місяць — уже 1 540 успішних обмінів спільно з ДП «Документ», — розповів Микола Рудик.
Ще одна опція заміни посвідчення водія: українського на національне посвідчення тієї країни, де в людини тимчасовий прихисток або посвідка на постійне проживання.
«Тут співпраця України та кількох інших країн завершилась підписанням двосторонніх угод, згідно з якими обмін посвідчень відбувається без складання іспитів. Головний сервісний центр МВС працює також і над розширенням цього переліку країн, щоб наші громадяни обмінювали посвідчення за спрощеною процедурою.На опрацюванні зараз угода з Литвою», — розповів Микола Рудик.
А вже зараз усі, хто має українське посвідчення водія, можуть без складання іспитів обміняти його в таких країнах:
Іспанія,
Італія,
Об’єднані Арабські Емірати 
Туреччина.
За такої процедури обміну людина звертається з документами до уповноваженого органу видачі посвідчень водія, чекає розгляду запиту до України через посольство чи консульство і отримує, наприклад, італійське посвідчення водія.
 
Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Керування автівкою — справа відповідальна та вкрай серйозна, адже дорога, як живий організм, де знання правил дорожнього руху важливе, водійські навички — основа, а попередня підготовка — запорука збереженого життя. Проте декому хочеться отримати все та й одразу. Ці індивіди віддають перевагу купівлі підробного посвідчення водія на сумнівних сайтах. І за це потім мають справу з поліцією.
Останнім часом чи не щодня на інформаційних ресурсах з’являються повідомлення про затримання горе-водіїв патрульною поліцією. Ситуація майже завжди типова. Правоохоронці зупиняють особу за порушення правил на дорозі чи створення аварійної ситуації й під час перевірки документів виявляють, що посвідчення водія схоже на підробне. У більшості випадків керманич зізнається, що документ придбав через Інтернет. Коли інспектори перевіряють водійське за наявними базами даних, то переконуються, що під таким номером документа взагалі не існує, або він виданий на ім’я іншої особи.
Що це означає?
Зловмисники використовують дані реальних посвідчень водія, щоб створювати підробні документи. Як вони їх отримують — питання, на яке мають відповісти компетентні органи після розслідувань.
Своєю чергою, Головний сервісний центр МВС, як державний орган, який у своїй роботі стикається з виявленням підробних посвідчень водія, постійно застерігає на своїх інформаційних ресурсах про кримінальну відповідальність за купівлю фальшивих документів. Ще інформуємо громадян вмикати пильність, не лінуватися і не намагатися обійти закон, бо будь-яка підробка буде виявлена та вилучена. У результаті — відсутність документа і, як, кульмінація — справа у суді.
Також маємо попередити, що публікувати фото своїх посвідчень водія — означає дати можливість використати персональні дані такими зловмисниками. Варто використовувати Інтернет безпечно.
А ще існують фішингові сайти. Зовні вони схожі на офіційний вебресурси Головного сервісного центру МВС. Але їх метою є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних. Підроблені ресурси зловмисники «просувають» за допомогою реклами у соцмережах.
Важливо, аби не стати жертвою фішингу, не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фішинговий сайт. Державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».
Тепер розкажемо про досвід з сервісних центрів МВС
Щодня ви присилаєте нам сотні повідомлень у соціальних мережах. Під час спілкування періодично виникають ситуації, коли водій отримав посвідчення водія, а його немає в Дії. Після уточнень розуміємо — документ було куплено. При чому, ці керманичі навіть не соромляться цього й скидають посилання на ресурси шахраїв, вказують контакти, вартість «послуг», умови доставки.Бувають випадки, коли надсилали навіть фото довідок, які начебто були видані у сервісних центрах МВС. На них наш логотип, але, наприклад, неправильно вказана адреса закладу або інші дані, які ми зчитуємо легко як неправдиві. Звичайно, що таких бланків ми ніколи не видавали. Відповідно і «печатка», і «підпис», і інші елементи на таких документах — це фейк.
Сервісні центри МВС ще раз звертають вашу увагу, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше — це самостійно пройти 2 курси навчання в акредитованій автошколі та успішно скласти теоретичний та практичний іспити в сервісному центрі МВС. Алгоритм отримання посвідчення водія у розділі «Як стати водієм».
А здійснити заміну посвідчення водія можна офлайн безпосередньо у сервісному центрі МВС або онлайн — через Електронний кабінет водія.
Не шукайте незаконних шляхів отримання водійських документів. Пам’ятайте, за використання підроблених документів теж передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Ще зважте, чи готові ви відповідати за смерть на дорозі або жити з думкою, що ваші дії скалічили іншу людину.
 
...

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація